ANASAYFA    |    BİLGİ EDİNME    |    İLETİŞİM    

 
12:56   BAŞKAN SARI’DAN SÜRÜCÜLERE ÖNEMLİ BİR UYARI…    09:38       11:02       16:57   ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANIMIZI MERSİN’DE GÖRMEKTEN MUTLU OLDUM.    19:01   BAŞKAN SARI’DAN KIŞ LASTİĞİ UYARISI…    11:48       09:34       12:07   BAŞKAN VEYSEL SARI’DAN ÖNEMLİ BİR UYARI."OKULLAR AÇILIYOR LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM"     09:36       19:01       20:20   VALİMİZ ALİ HAMZA PEHLİVAN’A HOŞ GELDİNİZ ZİYARETİ.    11:42   BAŞKAN SARI SÜRÜCÜLERİ KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ KONUSUNDA UYARDI.    10:49   BAŞKAN VEYSEL SARI TATİLE GİDECEK SÜRÜCÜLERİ UYARDI    21:30   BAŞKAN VEYSEL SARI JANDARMA TEŞKİLATININ 183. YILINI KUTLADI    12:11   BAŞKAN VEYSEL SARI 4.KEZ TŞOF YÖNETİMİNDE    17:11   TAKSİCİLERE YENİ SİSTEM: MÜŞTERİ, ŞOFÖRÜ PUANLAYACAK    09:43   MERSİN ESNAFI TALAT DİNÇER DEDİ    09:30   BAŞKAN VEYSEL SARI MESAİ ARKADAŞLARIYLA İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ    12:18       10:33    BAŞKAN VEYSEL SARI’DAN POLİS TEŞKİLATINA KUTLAMA.   

 
MERSİN ULAŞIM SEKTÖRÜ ÖTV’SİZ YAKIT İSTİYOR
 

Mersin Şoförler esnaf odası başkan ve temsilcileri Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer başkanlığında Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odasında düzenlenen Mersin ulaşım sektöründeki esnaf odaları başkanları istişare toplantısında bir araya geldi.

 

Tarih : 17 Şubat 2022 Perşembe 12:23

Mersin Şoförler esnaf odası başkan ve temsilcileri Mersin ESOB Başkanı Talat  Dinçer başkanlığında Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odasında düzenlenen Mersin ulaşım sektöründeki esnaf odaları başkanları istişare toplantısında bir araya geldi.

İstişare toplantısında, Artan akaryakıt fiyatları ve yerel idarelerin ulaşım sektöründeki haksız rekabeti sonucu ulaşım sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.  

Toplantıya, ESOB Başkanı Talat Dinçer, Mersin Kamyoncular, Kamyonetçİler,  Otobüsçüler, Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Veysel Sarı, Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Veli Çelik, Bozyazı Şoförler Odası Başkanı Ali Keskinaslan,  Mut Şoförler Odası Başkanı Mustafa Evren, Silifke Minibüsçüler Odası Başkanı Yılmaz Kaya, Erdemli Şoförler Odası Başkanı Orhan Güler, Mersin Servisçiler Odası Başkanı Zafer Çekmez ve oda başkan vekilleri katıldı..

 

Toplantıda, Ulaşım sektöründeki servisçi, minibüsçü, taksici, otobüsçü, kamyoncu esnafının ardı arkası kesilmeyen akaryakıt zamları nedeniyle çok zor günler geçirdiğini belirtilerek, sektör temsilcilerinin girdi maliyetlerini karşılayamaması sonucu kontak kapatma aşamasına geldiğinin altını çizildi.  Hemen hemen her gün akaryakıtta pompaya gelen zamlar takip bile edilemezken yerel idarelerin haksız rekabet ortamı yaratarak ulaşım sektöründeki esnafların küçülmesine  neden olduğu dile getirildi.

 

Toplantıda, ulaşım sektöründeki oda başkanlarının ortak beklentisi olarak ulaşım sektöründeki esnafa ÖTV den muafiyet hakkı getirilmesi, yerel yönetimlerin başta ulaşımda haksız rekabeti sona erdirilmesinin acilen uygulanması gerektiğine vurgu yapıldı.

 

Toplantı sonunda Başkan Dinçer “Sorun ve sıkıntılarımız nelerse sizlerle bir araya gelipbelirleyelim. Bilgi sahibi olalım ve çözümü konusunda ilgili ve yetkililerle görüşelim. Sizlerden ricam ayrımı gözetmeden, ekip ruhu ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket edelim. Bizler birlik beraberlik içerisinde ortak hareket edersek, sorunlarımızı çok daha kısa sürelerde çözüme kavuştururuz” dedi.

 

Toplantı sonrası, sektörün yaşadığı sorunlar dosya haline getirilerek çözümü için ilgi kamu kurumu ve kuruluşları ile resmi yazışmaların yapılmasına karar verildi.

   
Paylaş :
Etiketler :  İÇERİK ARA
 
  


VİDEO TANITIMHAVA DURUMU

..


KARAYOLLARI DURUMUGÜNLÜK GAZETELERSON DUYURULAR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
     
 
Mersin
Kamyoncular, Kamyonetçİler, Otobüsçüler,
Otomobİlcİler ve Şoförler Esnaf Odası
Resmi Web Sitesi


Adres :
Barış Mahallesi, Bahçeler Cad. 4530 Sok. No:2 33010 Akdeniz/MERSİN

Telefon :
0 324 337 33 66 | Fax : 0 324 337 34 31

E-Mail :
bilgi@mersinsoforlerodasi.org.tr

Web :
www.mersinsoforlerodasi.org.tr

 

  Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası | Resmi Web Sitesi | mersinsoforlerodasi.org.tr Copyright © 2017-2024 Tüm hakları saklıdır. URA MEDYA