ANASAYFA    |    BİLGİ EDİNME    |    İLETİŞİM    

 
11:43   BAŞKAN VEYSEL SARI 2.KEZ TŞOF BAŞKAN VEKİLLİĞİNE GETİRİLDİ    13:25       08:09   BAŞKAN VEYSELSARI JANDARMA TEŞKİLATININ 181. YILINI KUTLADI    12:06    TİCARİ ARAÇLARIN COVID-19 | SALGIN YÖNETİMİ VE ÇALIŞMA REHBERİ     01:55   MERSİN ŞOFÖRLER ODASI TİCARİ ARAÇLARI İLAÇLAMA SİSTEMİ KURDU    10:20   KUTLU OLSUN    12:13   MERSİN ŞOFÖRLER ODASI ÜYESİ TAKSİCİLERİ UNUTMADI    15:01       14:18       13:36   BAŞKAN VEYSEL SARI’DAN POLİS TEŞKİLATINA KUTLAMA.     16:31       12:31       08:15   BAŞKAN VEYSEL SARI, MERSİN’DE İLAÇLANMAMIŞ TAKSİ KALMAYACAK    11:55       09:37   KUTLU OLSUN    11:34   ARAÇLARIN İLAÇLANMA GİDERİ ŞOFÖRLER ODASINCA KJKARŞILANIYOR    12:33   “YOLCU TAŞIMAARACI KULLANIM” EĞİTİMİ BAŞKAN BAŞKAN SEÇER’İN KATILIMI İLE MERSİN ŞOFÖRLER ODASINDA BAŞLADI.    12:15   MERSİN’DE ŞOFÖRLER ODASI HİZMET BİNASI İLE TAKSİ VE DOLMUŞLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR.     11:37   BAŞKAN VEYSEL SARI 33 ŞEHİDİMİZ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI.    12:28      

 
İTAŞKOBİRLİK YAŞATILACAK…
 

Kısa adı “İTAŞKOBİRLİK” olan İçel Akdeniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Birliği yeniden yapılanarak varlığını sürdürme kararı aldı.

 

Tarih : 19 Aralık 2018 Çarşamba 09:16

Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı’nın kurucu başkanı olarak uzun yıllar çok sayıda yük ve insan taşımacılığı yapan  kooperatifini bünyesinde barındırarak varlığını sürdüren Kısa adı “İTAŞKOBİRLİK” olan  İçel Akdeniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Birliği,  son yıllarda bazı kooperatiflerin işlevini yitirmesi, bazı kooperatiflerinde birliği yaşatmak için birliktelikten uzaklaşmaları sonucu kapanma aşamasına gelmişti.

Birliğin içinde bulunduğu duruma üzülerek müdahale kararı alan kurucu başkan Veysel Sarı önceki gün tüm kooperatif başkanlarına ulaşarak Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odasında yapılan toplantıya davet etti.

Toplantıya katılan tüm kooperatif başkan ve yönetimine gelinen nokta ve nedenleri konusunda önemli açıklamalarda bulunan başkan Veysel Sarı “önümüzdeki süreçte resmi kurumlar ve finans ihtiyacımızı karşılayacak olan bankalar bireysellikten ziyade birlikleri muhatap alacaktır. Günümüzde bazı sektörlerin yaşamını sürdürebilmesi için mutlaka güçlerin birleştirilmesiyle yani kooperatifleşerek birlikler oluşturmakla mümkün olacaktır. O nedenle, birçok sorunumuzun kurumlaşarak çözülecek olması gerçeğini iyi anlamak durumundayız. Çünkü emeğiniz ve yüreğinizi ortaya koyarak kurduğumuz İTAŞKOBİRLİĞİN kapanması gelecekte çok büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olacaktır.

Siz meslektaşlarımdan ricam, kısa adı “İTAŞKOBİRLİK” olan,  İçel Akdeniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifleri Birliğini yeniden yapılandıralım ve Nafiz Kızılkaya’nın başkanlığında, benimde vereceğim desteklerle bu köklü birliğimizi yaşatalım” dedi.

Başkan Veysel Sarı, birlik için Mersin Şoförler ve Otomobilciler odasında herhangi bir kira talep etmeden yer tahsis edeceğini de sözlerine ekledi.

Daha sonra toplantıya katılan İTAŞKO Birlik Başkanı ve Tarsus otobüsleri TOK motorlu taşıyıcılar kooperatifi başkanı Behzat Nafiz Kızılkaya,  88 Nolu Tarsus Kamyon-tanker ve tırcılar motorlu taşıyıcılar kooperatif Başkanı Durmuş Güngör. 105 Nolu Nacarlı organize sanayi Tarsus-Mersin motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Rifat Ergin.107 Nolu  Koza taksicileri motorlu taşıyıcılar kooperatifi başkanı Halil Ummak,  12 Nolu Tarsus Yenimahalle ve Mithatpaşa dolmuşçular motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Fatih Yalçın. 17 Nolu Mersin sebze hali motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Doğan Erdinç. 26 Nolu Kazanlı minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Murat Demirkol. 36 Nolu İçel ili Mersin İlçesi Kuruçeşme-akbelen caddesi –Akbelen mahallesi Motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Mehmet Kartal. 40 Nolu Arpaçsakarlar, Camili, Resul minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Seçkin Ali. 53 Nolu As-Koç Mersin-Tarsus –Adana otobüsçüleri ve minibüsleri motorlu taşıyıcılar kooperatifi. 66 nolu Huzurkent motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Ferhat Badem. Liman Taksi motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Doğan Çetin. Mersin-Tarsus-Adana Öz-Koç otobüsleri ve minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Abdullah Özdamar’dan oluşan Kooperatif temsilcilerinin oyu ile İTAŞKO birliğin yeniliklerle varlığını sürdürmesi kararı alındı.

   
Paylaş :
Etiketler :  İÇERİK ARA
 
  


VİDEO TANITIMHAVA DURUMU

..


KARAYOLLARI DURUMUGÜNLÜK GAZETELER   
     
 
Mersin
Kamyoncular, Kamyonetçİler, Otobüsçüler,
Otomobİlcİler ve Şoförler Esnaf Odası
Resmi Web Sitesi


Adres :
Barış Mahallesi, Bahçeler Cad. 4530 Sok. No:2 33010 Akdeniz/MERSİN

Telefon :
0 324 337 33 66 | Fax : 0 324 337 34 31

E-Mail :
bilgi@mersinsoforlerodasi.org.tr

Web :
www.mersinsoforlerodasi.org.tr

 

  Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası | Resmi Web Sitesi | mersinsoforlerodasi.org.tr Copyright © 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. URA MEDYA