ANASAYFA    |    BİLGİ EDİNME    |    İLETİŞİM    

 
15:44   BAŞKAN SARI TİCARİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİ KIŞ LASTİĞİ KONUSUNDA UYARDI…    15:40       12:30   BAŞKAN VEYSEL SARI ’DAN LÜTFİ ELVAN’A KUTLAMA     12:24   BAŞKAN VEYSEL SARI: “ÖNCELİKLİ İŞİMİZ, MERSİN HALKININ VE TAKSİCİ ESNAFIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAKTIR.    15:59       17:43   .    07:16       10:05   DUYURU…    09:15   DOĞRU PARTİ MERSİN İL BAŞKANI MUHSİN BAYAR BAŞKAN VEYSEL SARI’YI ZİYARET ETTİ.     13:21    BAŞKAN SARI’DAN SÜRÜCÜLERE UYARI;    10:21   BAŞKAN VEYSEL SARI HER FIRSATTA TAKSİCİLERLE BİRLİKTE…    11:22   TÜRKİYE ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER FEDERASYONUNDAN...    10:05       10:49   TŞOF, DIĞER ESNAFA VERILEN DESTEĞIN ŞOFÖR ESNAFıNA DA VERILMESINI ISTIYOR    11:48   * MERSİN MARİNA VE FORM AVM TAKSİ ESNAFI DURAKLARININ RUHSATLARINA TAHSİSİNİ İSTİYOR…    13:08   MERSİN ŞOFÖRLER ODASI HER HAFTA 1200 TAKSİYİ İLAÇLIYOR.    11:15       10:25       11:59       16:49   BAŞKAN VEYSEL SARI 15 TEMMUZ MESAJI YAYINLADI   

 
“YOLCU TAŞIMAARACI KULLANIM” EĞİTİMİ BAŞKAN BAŞKAN SEÇER’İN KATILIMI İLE MERSİN ŞOFÖRLER ODASINDA BAŞLADI.
 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı “YOLCU TAŞIMA ARACI KULLANIM” eğitimini başlattılar.

 

Tarih : 10 Mart 2020 Salı 12:33

Mersin Büüyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Şoförler ve Otomobilciler odasına gelişinde  Başkan Veysel Sarı ve Mersin meslek odası başkanları tarafından karşılandı. Başkan  Vahap Seçer başlatılacak olan “yolcu Taşıma Aracı Kullanım” eğitiminden önce Mersin Şoföler ve Otomobilciler Odası’nın tüm ticari araçlarda uygulanacak olan “cansız maddeler üzerinde bulunan hastalık yapıcı diğer adıyla da patojen mikroorganizmaların yok edilmesi” için başlatılan “Dezenfeksiyon” uygulaması hakkında bilgi aldı ve 1000 taksi ve minibüslerde uygulanacak olan ilaçlamayı izledi, ilaçlama firması yetkililerinden bilgi aldı.

Başkan Vahap Seçer ve ilgili daire başkanları daha sonra eğitimin yapılacağı salonda eğitime katılan 200 şoför tarafından alkışlarla karşılandı.

Başkan Veysel Sarı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i oda’da ağırlamaktan mutlu olduğunu belirten “hoş geldiniz” konuşmasından sonra sonra;

Başlatılan ve tüm ticari araç sürücülerinin katılacağı “yolcu taşıma aracı kullanım eğitimi” ve ticari araçların cansız maddelerde bulunan hastalık yapıcı mikroplardan arındırılması sağlayacak olan taksi ve minibüslerin dezenfeksiyonu hakkında da bilgi verdikten sonra şunları söyledi.

BAŞKAN SARI: TAKSİLER VE TOPLU TAŞIMA ARAÇLAR ÖZEL ARAÇLARI ARATMAMALI.

 “Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte başlattığımız bu eğitim “Ticari araç kullanma yönetmeliğine” göre uygulamaktadır. Başlatılan eğitim sonrası alınacak olan belge tek geçerli ticari araç kullanım belgesi olacaktır. Bu belgeye sahip olmayan şoför ticari araç kullanmayacaktır. Bu belgeye sahip olmak isteyen ticari araç sürücüleri kısa adı “AMATEM” olan “alkol ve uyuşturucu madde bağımlıları tedavi merkezinden” alacakları temiz raporu ve savcılıklardan “yüz kızartıcı herhangi bir suçtan dolayı sabıkası olmadığını belirten belge almaları halinde eğitime katılıp “ticari araç sürebilir belgesi “alabileceklerdir.

Başkan Sarı sözlerini şu sözlerle noktaladı;

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve bizlerin amacı, tüm halkımıza büyük acı yaşatan ve esas mesleği şoförlük olmayan uyuşturucu bağımlısı caninin Mersin’in imajına gölge düşüren bir “Özgecan” olayının tekrar yaşanmaması içindir.  Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı olarak isteğim ticari araçların özel araçlara tercih edilir duruma gelmesidir. Bunun içinde, tüm ticari araç sürücüsü arkadaşlarımdan ricam, kılık, kıyafet ve davranışlarına özen göstererek büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “TÜRK ŞOFÖRÜ EN ASİL DUYGUNUN İNSANIDIR” sözünde işaret ettiği şoförler olmalarıdır.

Bu vesile ile bizlere gösterdiği yakınlık ve desteklerinden dolayı da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanıma ve çalışma arkadaşlarına bir kez daha teşekkür ediyor, hoş geldiniz, diyorum” dedi.

BAŞKAN SEÇER:

“ÖZGECAN OLAYINDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ UYUŞTURUCU BAĞIMLISI KRİMİNAL İNSANLARIN BU MESLEKLERDE OLMAMASI LAZIM”

 

Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğiyle düzenlenen yolcu taşımacılığı yapan araç sürücülerine yönelik eğitim programının ilk dersine katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, toplantı öncesinde Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın Mersin’deki bin adet ticari takside korana virüsü salgınına karşı uygulayacağı dezenfekte çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Başkan Seçer, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Kararlıyız. Mersin’in geleceği açısından, sokaktaki huzur açısından önemlidir diyerek, bu işe giriştik. Mersin’in geleceği açısından, sokaktaki huzur açısından eğitim önemlidir diyerek, bu işe giriştik. Bizleri gerçekten üzen, Mersin açısından, özellikle Tarsus açısından kötü bir imaj olan Özgecan olayında görüldüğü gibi uyuşturucu bağımlısı insanların bu mesleklerde olmaması lazım” dedi.

 

YAPTIĞINIZ İŞ GERÇEKTEN ZOR.

 

Daha sonra sürücülere ve hat sahiplerine seslenen Başkan Seçer, “Yaptığınız iş gerçekten zor bir iş. Çocuklarınızın rızkını kazanma adına tabiri caizse kelle koltukta iş yapmaya çalışıyorsunuz. Kaza sonucu sakat kalma, belki canından olma riski taşıyan bir meslek” dedi. Başkan Seçer konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı.

Kararlıyız. Mersin’in geleceği açısından, sokaktaki huzur açısından önemlidir diyerek, bu işe giriştik. Bizleri gerçekten üzen, Mersin açısından, özellikle Tarsus açısından kötü bir imaj olan Özgecan olayında görüldüğü gibi uyuşturucu bağımlısı insanların bu mesleklerde olmaması lazım. Onlar da bizim yurttaşımız ama böyle bir mesleği icra etmemesi lazım. Onları da alır devlet tedavi eder. Ama böyle bir işin içinde olmaması lazım. Suçlu bir adam olmaması lazım. Suç işlemeye meyilli bir insan olmaması lazım. Şimdi bunlardan ari bir yapı oluşturuyoruz. Bu tür özellikleri olan insanlar bu eğitimi alamayacaklar.” 

Kurs sonucu verilecek “TAKSİLER VE TOPLU TAŞIMA ARACI” kullanım kartları SRC belgesi yerine de geçecek ve kartı olmayanlar kesinlikle ticari araç kullanamayacaktır”.

   
Paylaş :
Etiketler :  İÇERİK ARA
 
  


VİDEO TANITIMHAVA DURUMU

..


KARAYOLLARI DURUMUGÜNLÜK GAZETELER   
     
 
Mersin
Kamyoncular, Kamyonetçİler, Otobüsçüler,
Otomobİlcİler ve Şoförler Esnaf Odası
Resmi Web Sitesi


Adres :
Barış Mahallesi, Bahçeler Cad. 4530 Sok. No:2 33010 Akdeniz/MERSİN

Telefon :
0 324 337 33 66 | Fax : 0 324 337 34 31

E-Mail :
bilgi@mersinsoforlerodasi.org.tr

Web :
www.mersinsoforlerodasi.org.tr

 

  Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası | Resmi Web Sitesi | mersinsoforlerodasi.org.tr Copyright © 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. URA MEDYA