ANASAYFA    |    BİLGİ EDİNME    |    İLETİŞİM    


 
MERSİN ŞOFÖRLER ODASI “MEÜTECHSPORTS” EKİBİNE SPONSOR OLDU...
 

Mersin Üniversitesi öğrencileri “MEÜTechSports” ekibinden Mustafa Kök ve Hakan Akdeniz Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı’yı makamında ziyaret etti.

 

Tarih : 31 Temmuz 2018 Salı 11:58

Mersin Şoförler Odası, Mersin Üniversitesi “MEÜTechSports” ekibinin  talebi üzerinde öğrencilerin üzerinde çalıştığı hem elektromobil (batarya elektrik enerjili araç), hem de hidromobil (hidrojen enerjili araç) kategorilerinde 5-12 Ağustos tarihlerinde TÜBİTAK’ın organize ettiği ve Kocaeli körfez pistinde yapılacak yarışmalara katılacak olan 17 kişilik ekibin ulaşım sponsoru oldu.

 

Mersin Üniversitesi adına 5-12 Ağustos tarihleri arasında TÜBİTAK tarafından organize edilen yarışmada “ürettikleri elektromobil (batarya elektrik enerjili araç), hem de hidromobil (hidrojen enerjili araç) kategorilerinde Kocaeli Körfez pistinde katılacakları yarışlarda derece almaları beklenen Mersin Üniversitesi “MEÜTechSports” öğrencileri Mustafa Kök ve Hakan Akdeniz, Başkan Veysel Sarı’dan yarışmalara katılacak 17 kişilik  ekibin Kocaeli’ne gidiş ve dönüşlerini sağlamak üzere“ulaşım sponsoru” olmasını istediler.

 

Başkan Veysel Sarı ise, Mersin Üniversitesi makine Mühendisliği bölümü öğrencilerin oluşturduğu “MEÜTechSports” ekibinden Mustafa Kök ve Hakan Akdeniz, ürettikleri ve üzerinde çalışmaları sürdürülen “batarya elektrik enerjili araç ve hidrojen enerjili araçlar” hakkında verdikleri bilgiden çok etkilendiğini belirterek, ülkemizin bilim ve teknolojik gelişmesine katkı sunmak her kurumun, her bireyin görevi olmalıdır.

İnanıyorum ki girişimci bu gençlerimiz kendilerine sağlanacak imkanlarla daha farklı yeniliklere imza atacaklardır.

O nedenle: Konu araç ve yakıt olunca Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası, Mersin Üniversitesi öğrencilerinin umut veren bu çalışmasına duyarsız kalamazdı.

O nedenle; Mersin Üniversitesi “MEÜTechSports” ekibinin 5-12 Ağustos tarihleri arasında Kocaeli körfez pistinde yapılacak yarışmalara katılmalarını sağlamak üzere gidiş- dönüşlerine katkı verecektir.

Gururumuz Mersin Üniversitemizin “TechSports” ekibinde görev alan tüm gençlerimizi bu çalışmalarından dolayı kutluyor ve katılacakları yaraşmalarda da başarılar diliyorum” dedi.  

   
Paylaş :
Etiketler :  İÇERİK ARA
 
  


VİDEO TANITIMHAVA DURUMU

..


KARAYOLLARI DURUMUGÜNLÜK GAZETELER   
     
 
Mersin
Kamyoncular, Kamyonetçİler, Otobüsçüler,
Otomobİlcİler ve Şoförler Esnaf Odası
Resmi Web Sitesi


Adres :
Barış Mahallesi, Bahçeler Cad. 4530 Sok. No:2 33010 Akdeniz/MERSİN

Telefon :
0 324 337 33 66 | Fax : 0 324 337 34 31

E-Mail :
bilgi@mersinsoforlerodasi.org.tr

Web :
www.mersinsoforlerodasi.org.tr

 

  Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası | Resmi Web Sitesi | mersinsoforlerodasi.org.tr Copyright © 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. URA MEDYA